ناصر حجازی

ساخت وبلاگ
چکیده : بیوگرافی و تصاویر کامل در ادامه ی مطلب... ناصر حجازی در سال‌های دهه 1350 دروازه‌با... با عنوان : ناصر حجازی بخوانید :

ناصر حجازی که کنفدارسیون فوتبال آسیا وی را دومین دروازه‌بان برتر قرن بیستم آسیا اعلام کرده، متولد 1328 تهران است.
ناصر حجازی در سال‌های دهه 1350 دروازه‌بان اصلی تیم ملی ایران بود و با این تیم دو بار قهرمان آسیا و یک بار قهرمان بازی‌های آسیایی  شد و در جام جهانی 1978 آرژانتین به میدان رفت. وی همچنین در المپیک مونیخ در سال 1972 تیم ملی را همراهی کرد.
خود حجازی گرایشش به فوتبال را این گونه تعریف می‌کند: من فوتبال را فقط به صورت تفریحی دنبال می کردم و رشته اصلی من بسکتبال بود و حتی برای تیم جوانان بسکتبال ایران هم انتخاب شدم و ماجرا از اینجا شروع شد که روزی با دوستان به تماشای بازی آموزشگاهی که تیم مدرسه ما هم در آن شرکت داشت رفتیم.
 در همان روز دروازه بان تیم مدرسه ما آسیب دید مربی تیم مرا صدا زد و گفت ناصر بیا درون دربازه بایست من هم گفتم آقا اصلا من نمی توانم من فقط گاهی فوتبال بازی می کنم اون هم هافبک تیم نه دروازه بانی!!‌ مربی دست بر دار نبود و می‌گفت تو قد بلند داری و بسکتبالیست هم بودی حتما میتوانی چند توپ هوایی رو بگیری.
 خلاصه با اصرار مربی و با ترس و لرز و دلهره رفتم درون دروازه. آن روز برای من یک روز بیاد ماندنی و خاطره انگیز است. خودم هم باورم نمی شد که چرا با وجود انکه برای اولین بار درون دروازه ایستاده بودم اینقدر خوب توپ میگرفتم. بازی که تمام شد همه تماشاگرانی که برای دیدن مسابقه آماده بودن تشویقم کردند.
حجازی در دوران بازیگری در باشگاه‌های نادر،تاج، شهباز و استقلال ( تیم تاج پس از انقلاب )  بازی کرد و پس از آن در تیم‌های ماهام دان بنگلادش، شهرداری کرمان، بانک تجارت، سپاهان، ماشین سازی تبریز، استقلال تهران، ذوب آهن، استقلال رشت ، نساجی مازندران و استقلال اهواز به مربیگری پرداخت.
حجازی در سال 1980 یک ماه در تیم انگلیسی منچستر یونایتد به تمرین پرداخت و حتی در یک بازی به عنوان دروازه‌بان ذخیره این تیم را همراهی کرد اما به دلایل قانون ایران اجازه ثبت قرارداد با تیم منچستریونایتد انگلیس را پیدا نکرد .
علی دایی، علیرضا اکبرپور  و رحمان رضایی از جمله معروفترین بازیکنانی هستند که توسط ناصر حجازی به فوتبال ایران معرفی شده‌اند.

حجازی در سال 57 و در سن 29 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد وبالاخره در تاریخ2/3/1390چشم از جهان فروبست

 

ناصر حجازی,...
نویسنده : مجتبی بازدید : 830 تاريخ : دوشنبه 20 شهريور 1391 ساعت: 13:03