ابوالقاسم طالبی | بلاگ

ابوالقاسم طالبی

تعرفه تبلیغات در سایت

امکانات وب

زمینه فعالیت کارگردان، کارشناس رسانه، مدرس سینما
زاده ۱۳۴۰
ایران اصفهان
ملیت ایرانی

ابوالقاسم طالبی (زاده ۱۳۴۰ اصفهان) فارغ التحصیل حقوق قضایی است. وی فعالیت هنری را با نگارش قصه‌های کوتاه آغاز کرد و نخستین نمایشنامهاش را با نام «آن کس که نداند» در اصفهان نوشت و پس از ساختن چند فیلم کوتاه ۱۶ میلیمتری و ویدیویی، فعالیت در سینمای حرفه‌ای را سال ۱۳۷۱ با دستیاری کارگردان در فیلم «بر بال فرشتگان» به کارگردانی جواد شمقدری آغاز کرد. او صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه «سینما ویدئو» است.

محمد نوری زاد که آشنایی قدیمی با طالبی داشته در مصاحبه‌ای تایید کرد ابوالقاسم طالبی عضو وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران (اداره اصفهان) بوده است. علاوه بر این طالبی از جزییات قتل شاپور بختیار به دست ماموران اطلاعات اطلاع داشت و این «بچه های اداره» به وی پیشنهاد کرده بودند که فیلمی درباره نحوه کشته شدن بختیار بسازد که طالبی قبول نکرده بود. نوری زاد معتقد است فیلم قلاده‌های طلا را «نیمه‌ی اطلاعاتی آقای طالبی» ساخته است و این فیلم را به تغییر و تحریف تاریخ به نفع سلاطین توسط کاتبان درباری تشبیه می کند.

 

 

تصاویر:

آپلود عكس

بهترین اثر:

ghalade gold دانلود فیلم قلاده های طلا

دانلود:

دانلود تیزر با لینک مستقیم

ابوالقاسم طالبی متولد 1340 اصفهان، فارغ التحصیل حقوق قضایی است. وی فعالیت هنری را با نگارش قصه های كوتاه آغاز كرد و نخستین نمایشنامه اش را با نام «آن كس كه نداند» در اصفهان نوشت و پس از ساختن چند فیلم كوتاه 16 م.م و ویدیویی، فعالیت در سینمای حرفه ای را سال 1371 با دستیاری كارگردان در فیلم «بر بال فرشتگان» به كارگردانی جواد شمقدری آغاز كرد. او صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه «سینما ویدئو» است.
    ۱ -  قلاده های طلا (۱۳۹۰)
    ۲ -  دستهای خالی (۱۳۸۵)
    ۳ -  جنگ كودكانه (۱۳۸۳)
    ۴ -  عروس افغان (۱۳۸۲)
    ۵ -  نغمه (۱۳۸۰)
    ۶ -  آقای رئیس جمهور (۱۳۷۹)
    ۷ -  ویرانگر (۱۳۷۴)
    ۸ -  عروس افغان (۱۳۸۲)
    ۹ -  سلطان (۱۳۷۵)

 

دانلود,قلاده های طلا,...
نویسنده : مجتبی بازدید : 1802 تاريخ : يکشنبه 19 شهريور 1391 ساعت: 19:39

آرشیو مطالب

نظر سنجی

چه طوره

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :